ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
دندانپزشک نیکوکار بدهی 8 نفر زندانی را  پرداخت کرد
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد: با تلاش مددکاران و کمک دندانپزشک نیکوکار تهرانی، 8 نفر زندانی بدهکار نیازمند آزاد شده، به آغوش خانواده بازگشتند.

 

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد: با تلاش مددکاران و کمک دندانپزشک نیکوکار، 8 نفر زندانی بدهکار نیازمند آزاد شده، به آغوش خانواده بازگشتند.

منوچهر رحمانی اظهار داشت: کمک به انسانهای نیازمند سنت و شیوه همه پیامبران، ائمه و بزرگان است و ما هم به عنوان یک ایرانی وظیفه دستگیری از همنوعانمان را داریم. در تاریخ اسلام، سفارش پیامبران سهل گرفتن بر بدهکار بوده، اگر هم کفاره ای بر گردن کسی بود آزاد نمودن بنده اولویت داشت و زندانی را آزاد می نمودند و از امورات مهم جامعه است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اعلام کرد: در روزهایی که کادر درمان و پزشکان، با ایثار جهادگونه در مقابل موج سهمگین کرونا ایستاده اند تا جان مردم را نجات دهند، یک نفر دندانپزشک آستین همت بالا زد تا به زندانیان نیازمند بدهکار کمک کند تا در این روزهای سخت کنار خانواده خود برگردند.

وی همچنین افزود: دندانپزشک نیکوکار که نخواست نام خود را اعلام کند، با پرداخت یک میلیارد ریال به حساب نمایندگی ستاد دیه استان تهران، زمینه آزادی یک نفر زن و 7 نفر مرد را که به دلیل بدهی روانه زندان شده بودند، فراهم نمود.

رحمانی ادامه داد: مددکاران زندان ها و نیز ستاد دیه استان تهران، پرونده های زندانیان نیازمند را به سرعت بررسی کردند، یکی از زندانیان واجد شرایط، کارگر ساختمانی بود که با صدور چک ضمانت دوستش را نزد یکی از اقوامش نموده، آن شخص حاضر می شود سند منزلش را جهت وام به بانک بسپارد، اما شخص وام گیرنده متواری گردیده، صاحب سند در مقابل شکایت بانک، چک این شخص را به اجرا گذاشته وی راهی زندان می شود تا صرفاً به دلیل اعتماد بیجا، اقساط معوقه سنگین وام را یکجا بپردازد.

وی تصریح کرد: دومین زندانی، مردی بود که در نوسات اقتصادی بازار، دچار ورشکستگی در امر خرید و فروش برنج گردیده، با برگشت خوردن چک های دریافتی از مشتریان، چک های خودش نیز برگشت خورده، راهی زندان می شود، طی این مدت همسر وی در یک سبزی فروشی و تنها فرزند ده ساله اش نیز برای کمک به امرار معاش خانواده، مشغول به کار در یک گلفروشی شده بودند.

رحمانی خاطرنشان نمود: زندانی بعدی، مستاجری بود که در روزهای درگیری جامعه با کرونا، بیکار شده، برای پرداخت اجاره منزل از دوستان و اقوام مبالغی دریافت نموده ولی نتوانسته بود بدهی هایش را بپردازد و با شکایت آنان راهی زندان گردیده بود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران در پایان با تقدیر از این اقدام انساندوستانه گفت: چنین افراد نیکوکاری با تأسی از سیره نبوی، آستین همت را بالا می زنند و بدون شک اجر و پاداش الهی نزد ایزد متعال برایشان محفوظ و دعای خیر خانواده های این زندانیان بدرقه راهشان خواهد بود.

این خبر می افزاید: شماره کارتهای  6037991899675916 نزد بانک ملی و 5859837000095519 نزد بانک تجارت  آماده دریافت این هدایا است. همچنین شماره تماس 88861870 نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات می باشد و در صورت تمایل نیکوکاران می توانند اطلاعات لازم را کسب نمایند.

منبع: روابط عمومی ستاد دیه استان تهران چهار شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹