ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
اهدای یک دوره "تفسیر نور" به زندانی آزاد شده
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی پس از پخش گزارش "تفسیر نور و تولد دوباره یک زندانی" یک دوره تفسیر نور را به زندانی آزاد شده هدیه کرد.

از طرف حجت الاسلام والمسلمین قرائتی

اهدای یک دوره "تفسیر نور" به زندانی آزاد شده

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی پس از پخش گزارش "تفسیر نور و تولد دوباره یک زندانی" یک دوره تفسیر نور را به زندانی آزاد شده هدیه کرد.

اهدای یک دوره به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب گذشته گزارش "تفسیر نور و تولد دوباره یک زندانی" روایتی از زندگی یک زندانی جرائم غیرعمد در بازداشتگاه اوین در خبر ۲۲ شبکه سه سیما پخش شد.
بعد از پخش گزارش زندگی این زندانی، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در ارتباطی با مسئولان اداره کل زندان‌های استان تهران، ضمن تقدیر از گزارش تولید شده، یک دوره کامل تفسیر نور را به زندانی آزاد شده اهدا کرد.
این استاد اخلاق و معارف اسلامی تاکید کرد: یکی از جلسات برنامه درس‌هایی از قرآن را به "آزادی زندانیان جرایم غیرعمد" اختصاص خواهد داد.
این گزارش، روایت زندگی یک زندانی ۵۱ ساله است که در زندان به بابا محسن مشهور است، فردی که ۱۰ سال پیش بابت ضمانت یکی از دوستانش چک داده و سال‌ها بعد از این چک سوءاستفاده می‌شود.
چک مذکور سال گذشته توسط دوست بابا محسن تاریخ خورده و در قالب بدهی به اجرا گذاشته می‌شود.
بابا محسن که شاهد یا سندی بر عدم بدهی چک و ضمانت بودن آن نداشته ۹ ماه پیش با شکایت شاکی راهی زندان می‌شود.
این زندانی در دوران حبس به عنوان کتابدار و مسئول توزیع روزنامه در اندرزگاه‌های بازداشتگاه اوین، مشغول به کار می‌شود.
به گفته خودش تا قبل از دوران حبس قرآن نخوانده بود، در زندان با تفسیر نور حجت الاسلام قرائتی آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد، قرآن را همراه با تفسیر بخواند.
تفسیر نور این زندانی را با قرآن مأنوس می‌کند و همین نقطه آغازی بر تغییر نگرش‌ها و شیوه زندگی او می‌شود.
این زندانی در این گفتگو از حجت الاسلام قرائتی برای تالیف تفسیر نور با نثری روان تقدیر کرد و خطاب به این استاد اخلاق گفت: مطمئنم این تفسیر شما را شفاعت می‌کند، چون من با آن، کلام خدا و قرآن را درک کردم.
اما یکی از آرزو‌های بابامحسن آزادی و عزاداری در محافل حسینی بود که به لطف خدای متعال و عنایت سیدالشهدا علیه السلام بدهی ۱۰۰ میلیون تومانی این زندانی با کمک خیرین ستاد دیه تهران و بنیاد مستضعفان تامین و شرایط آزادی وی در ایام محرم و در آستانه عاشورای حسینی فراهم شد.

لینک فیلم  https://www.iribnews.ir/00BmJA

منبع: روابط عمومی ستاد دیه استان تهران دو شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹