ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
طی سال جاری: با کمک نمایندگی ستاد دیه استان تهران، 46 نفر از زندانیان اسلامشهری آزاد شده اند
شهردار اسلامشهر اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون،46 نفر از زندانیان اسلامشهری، با تلاش کارشناسان این نمایندگی و کمکهای خیرین، بانکهای عامل و صندوق تأمین خسارتهای بدنی آزاد شده اند.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، شهردار اسلامشهر اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون،46 نفر از زندانیان اسلامشهری، با تلاش کارشناسان این نمایندگی و کمکهای خیرین، بانکهای عامل و صندوق تأمین خسارتهای بدنی آزاد شده اند.
دکتر حسین طلا گفت: زندانيان آبرومندي كه مرتكب جرايم عمد نشده و داراي سابقه ارتكاب جرم و محكوميت كيفري نيستند و از طرفي بدليل تنگدستي، استطاعت پرداخت ديه يا بدهی را ندارند، از اين خدمات برخوردار مي‌گردند.
خزانه دار نمایندگی ستاد دیه استان تهران و عضو هیأت امناء ادامه داد: 46 نفر از مددجویان اسلامشهری، در مجموع 48 میلیارد و 160 میلیون و 379 هزار ریال به شکات بدهکار بودند که با تلاش نمایندگی ستاد دیه و بخشش حدود سه میلیارد و 350 میلیون ریال  از سوی طلبکاران و دریافت وام و کمکهای ویژه آزاد شدند.
وی افزود: از این تعداد 44 مرد بودند که به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه حوادث رانندگی و یا کار، مهریه، نفقه و نیز دو نفر زن با جرم غیرعمد بدهی مالی در زندان به سر می بردند. 
شهردار اسلامشهر همچنین تأکید کرد: کمک های ما برای آزادی چنین زندانیان معسری آثار مثبتی هم برای خانواده های آن ‌ها دارد؛ زیرا آنان در کنار تلاش برای حفظ آبرو، به دلیل مشکلات مالی و فقر، بیشتر از دیگران در معرض آسیب‌ های احتمالی اجتماعی هستند.
طلا در پایان با تقدیر از نیکوکاران حامی ستاد و نیز عملکرد کارکنان ستاد دیه در جذب کمکهای مردمی و آزادی زندانیان نیازمند با جرایم غیر عمد، گفت: این  ستاد  آمادگی دارد گزارش آزادی زندانیان واجد شرایط را  به خیرین اعلام نموده، آنان را از نتیجه کمکشان مطلع نماید.https://t.me/tehipro

منبع: روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران چهار شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶