ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
جلسه مشترک هیأت ورزشهای همگانی و نمایندگی ستاد دیه استان تهران برگزار شد
جلسه مشترک همکاری بین نایب رئیس محترم ورزشهای همگانی استان و مدیر نمایندگی ستاد دیه تهران برگزار شد.    tehipro@

جلسه مشترک همکاری بین نایب رئیس محترم ورزشهای همگانی استان و مدیر نمایندگی ستاد دیه تهران برگزار شد.    tehipro@
به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، در این جلسه که در محل هیأت ورزشهای همگانی برگزار شده بود، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: با توجه به اینکه زندانیان جرایم غیرعمد، به دلیل بدهکاری و ناتوانی از پرداخت بدهی در زندان به سر می‌برند، کمک خیرین به این گروه از زندانیان، کمک به کسی است که جرمی را مرتکب نشده و به دلیل عجز مالی دچار مشکل شده اند.
منوچهر رحمانی ضمن معرفی ستاد دیه و همچنین فعالیتهای نمایندگی استان تهران و نحوه جذب حمایتهای مردمی و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: زندانيان آبرومندي كه مرتكب جرايم عمد نشده، به خاطر حوادث رانندگی، حوادث کارگاهی، بدهی مالی و مهریه و نفقه در زندان به سر می برند و داراي سابقه ارتكاب جرم و محكوميت كيفري نيستند و از طرفي بدليل تنگدستي، استطاعت پرداخت ديه يا بدهی را ندارند، از اين خدمات برخوردار مي‌گردند.
وی همچنین تأکید کرد: کمک های ما برای آزادی چنین زندانیان معسری آثار مثبتی هم برای خانواده های آن ‌ها دارد؛ زیرا آنان در کنار تلاش برای حفظ آبرو، به دلیل مشکلات مالی و فقر، بیشتر از دیگران در معرض آسیب‌ های احتمالی اجتماعی هستند.
در این جلسه، نایب رئیس محترم ورزشهای همگانی استان تهران ضمن استقبال از تنظیم تفاهمنامه و کمک به این امر خیر و همچنین علاقمندی ورزشکاران که دارای روحیه پهلوانی هستند، گفت: وقتی هر یک از ما برای خیرخواهی کمکی هرچند کوچک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد داشته باشیم، ضمن شاد کردن دل خانواده ‌های آن ‌ها، آثار و برکات این ایثار در طی زندگی همیشه جاری خواهد بود.
دکتر محمدصادق حسنی پیشنهاداتی در خصوص تشکیل کارگروه ورزشکاران حامی ستاد دیه استان تهران ارائه نمود و اظهار امیدواری کرد این گروه گامهای موثری در زمینه کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد و همکاری با نمایندگی ستاد دیه استان بردارد.
بنا به این خبر، جلسه فوق در راستای تواقفنامه منعقده بین ستاد دیه کشور و فدراسیون ورزشهای همگانی و با هدف ترویج فرهنگ کمک به همنوعان و سنت حسنه آزادسازی زندانیان نیازمند آبرومند در محکومیتهای مالی غیرعمد، پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندانها در جرائم غیرعمد، آگاه سازی افکار عمومی نسبت به آسیب های خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مترتب بر حضور زندانی جرم غیرعم در زندان و بهره مندی از ظرفیتهای بومی و محلی و نیز برپایی همایشهای پیاده روی خانوادگی صبح و نشاط در تهران برگزار گردید. tehipro@

منبع: روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران چهار شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶