ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران: کمک به نیازمندان از سنت‌های زیبای باستانی ایرانیان است
به منظور بررسی برنامه ها و راهکارهای موجود، جلسه هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران با حضور اعضای این هیئت روز دوشنبه برگزار گردید.

به منظور بررسی برنامه ها و راهکارهای موجود، جلسه هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران با حضور اعضای این هیئت روز دوشنبه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، در این جلسه که در محل دفتر این نمایندگی برگزار شده بود، منوچهر رحمانی گفت: ماندن افرادي كه به واسطه جرائم غير عمد اعم از مالي و حوادث در زندان به سر می برند اثرات جبران ناپذیر بسياري بر روي خانواده‌هاي آنان مانند فقر، ترک تحصیل فرزندان و دیگر آسیبهای اجتماعی و.... به همراه دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه تهران ادامه داد: از سوی دیگر، ماندن زندانيان جرائم  غير عمد در زندان، اثرات منفی زیادی دارد و به مرور زمان ممكن است این قبیل از افراد، در کنار خلافكاران جرایم عمد به تخلفات بزرگتر گرايش پيدا كنند.

وی با اشاره به فعالیتهای انجام شده در ماه اخیر، ضمن گزارشی از آزادی زندانیان نیازمند استان اظهار داشت: کمک به نیازمندان از سنت‌های زیبای باستانی ایرانیان است که پیشینیان ما آن را به یادگار گذاشته‌اند و نیکوکاران با کمک‌های نقدی خود دستان زندانیان جرایم غیرعمد را می‌گیرند و این یک توفیق بزرگ الهی است.

شایان ذکر است در ادامه جلسه از بین پرونده های موجود با اعطای وام یا کمک مالی به پنجاه و هفت نفر از مددجویان نیازمند واجد شرایط استان تهران که از سوی زندانها معرفی شده بودند، موافقت گردید و  برنامه ها و راهکارهای موجود در زمینه جمع آوری کمک و نیز آزادی مددجویان نیازمند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بنا به این خبر، در این جلسه، محسن رفیق دوست رئیس هیأت امنای ستاد دیه، مصطفی محبی مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران و نایب رئیس هیأت امناء، محسن ولئیی مدیرکل کمیته امداد استان تهران، مظفری معاون دادگستری در امور زندانها، طلا، ستاری و محمدی به عنوان اعضای هیأت امناء حضور داشتند.

شایان ذکر است جلسه هیئت امنا هر دو هفته یک بار در محل نمایندگی برگزار می گردد و پرونده های مددجویان واجد شرایط مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع: روابط عمومی ستاد دیه نمایندگی استان تهرانtehipro@ شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶