ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
مدیر کل زندان های استان تهران اعلام کرد: با تلاش ستاد دیه و کمک نیکوکاران ده هزار و 706 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شده اند
​​​​​​​با همت و تلاش نمایندگی ستاد دیه استان تهران، نیکوکاران و خیرین طی شانزده سال گذشته، زمینه آزادی تعداد ده هزار و 706 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم نمودند.

با همت و تلاش نمایندگی ستاد دیه استان تهران، نیکوکاران و خیرین طی شانزده سال گذشته، زمینه آزادی تعداد ده هزار و 706 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم نمودند.

مدیر کل زندان های استان تهران با اعلام این خبر گفت: طی شانزده سال گذشته، 3هزار و 868 نفر زندانی محکوم به پرداخت دیه حوادث غیرعمد و 6 هزار و 838 نفر زندانی مالی بدهکار که فاقد سوابق کیفری بودند، با پیگیری و تلاش مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان، مساعدت مراجع قضایی در زمینه قبولی اعسار و کمک خیرین آزاد شدند که همگی نیازمند و واجد شرایط بودند.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید و یکی از شاخه‌های ارتباط یک انسان مسلمان در کنار ارتباط با خالق و ارتباط با خویش، ارتباط با محیط و انسان‌ها است که یکی از راه‌های آن خدمت به خلق و اهتمام به این امر می‌باشد.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران همچنین اظهار داشت: زندانی بودن سرپرست خانواده تنها وضعیت زندگی خود آن فرد را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه ممکن است آسیب های اجتماعی، روحی و اقتصادی نیز گریبانگیر خانواده اش شود.

او با اشاره به لزوم تلاش برای آزادی زندانیان نیازمندی که مرتکب جرایم غیرعمد شده اند، افزود: در شرایط کنونی که خانواده های دارای سرپرست نیز اغلب ممکن است دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی شوند، زندانی بودن سرپرست و نان آور خانواده، فشار مضاعفی تحمیل می نماید.

وی در پایان با تقدیر از نیکوکارانی که در هر لحظه به کمک زندانیان نیازمند می شتابند، گفت: طی شانزده سال گذشته، این عزیزان با تلاش نمایندگی ستاد دیه استان تهران و مساعدت های قضایی و بخشش برخی از شکات، زمینه آزادی ده هزار و 706 نفر را فراهم کرده اند و امید است روند این اقدامات خداپسندانه سرعت یابد تا هیچ زندانی به خاطر بدهی یا حوادث غیرعمدی مثل تصادف، دیه یا حوادث کار در زندان نماند.

بنا به این خبر، عزیزان نیکوکار که قصد آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را دارند، می توانند با شماره 88861870 نمایندگی ستاد دیه استان تهران تماس بگیرند. شماره کارتهای  6037991899675916 نزد بانک ملی و 5859837000095519 نزد بانک تجارت  آماده دریافت این هدایا است، همچنین گزارش کامل هر گونه کمک خیرین و نیکوکاران از طریق نمایندگی ستاد دیه استان تهران به آنان اعلام خواهد شد.

منبع : روابط عمومی ستاد دیه استان تهران 1399/3/18