ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
مدیر کل زندان های استان تهران: از ابتدای ماه رمضان نیکوکاران بدهی ۳۸ نفر زندانی را پرداخت کرده اند
مدیرکل زندان های استان تهران اعلام کرد: با وجود عدم برگزاری مراسم گلریزان به صورت حضوری در سال جاری، نیکوکاران تهرانی بدهی ۳۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را پرداخت کرده اند.

مدیرکل زندان های استان تهران اعلام کرد: با وجود عدم برگزاری مراسم گلریزان به صورت حضوری در سال جاری، نیکوکاران تهرانی بدهی ۳۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را پرداخت کرده اند.

سیّدحشمت اله حیات الغیب در جلسه هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: همان طور كه ماه رمضان ماه بخشش بي انتهای الهی است، رحمت واسعه خداوند بر بندگانی نازل می شود که بر اثر اين رفتار شايسته و كمك به آزادي زندانيان نيازمند جرايم غيرعمد، موجبات رضایتش را فراهم می نمایند.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران تصریح کرد: برخي زندانيان نيازمند به خاطر يك اشتباه غیرعمد مثل بدهی در زندان به سر می برند، ‌اگر شاکی يك زنداني نااميد را ببخشد تا به زندگي دوباره برگردد و يا اينكه نیکوکاری براي آزادي وي مبلغي اختصاص دهد تا با پرداخت بدهي آزاد شود، بي‌ ترديد همه بركات ماه مبارک رمضان را احساس خواهند كرد.

مدیرکل زندان های استان تهران همچنین اعلام کرد: با وجود عدم برگزاری مراسم گلریزان به صورت حضوری در سال جاری، بحمداله طی پیگیری مددکاران این ستاد و مذاکرات متعدد با شکات، نیکوکاران نیز آستین همت بالا زده و از ابتدای ماه مبارک رمضان تا شب شهادت امیرالمومنین(ع) و لیالی قدر، بدهی ۳۸ نفر را پرداخت نموده، زمینه آزادی آنان را فراهم نموده اند.

حیات الغیب افزود: بدهی این افراد که همگی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد بودند، بالغ بر ۱۳۹ میلیارد ریال بوده که از طریق قبولی اعسار توسط مراجع قضایی، اخذ گذشت شکات توسط مددکاران نمایندگی و کمک ۱۰ میلیارد ریالی نیکوکاران استان تهران آزاد شده، در دومین شب از شبهای لیالی قدر به آغوش خانواده بازگشتند.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران در پایان یادآور شد: مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان، امسال به خاطر شرایط کشور و حفظ سلامتی نیکوکاران به صورت مجازی برگزار می شود و تمام این کمک ها نیز به صورت غیرحضوری جمع آوری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر تعداد بیشتری از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد آزاد شده و لبخند به چهره خانواده های منتظرشان بنشانند.

این خبر می افزاید: شماره کارتهای  ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۷۵۹۱۶ نزد بانک ملی و ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۹۵۵۱۹ نزد بانک تجارت آماده دریافت این هدایا است. همچنین شماره تماس ۸۸۸۶۱۸۷۰ نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده پاسخگویی به سوالات نیکوکاران روزه دار می باشد.

منبع : روابط عمومی ستاد دیه استان تهران 1399/2/29