ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
آزادی 37 مددجو با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران
حضور رئیس کل دادگستری استان تهران در جلسه هئیت امنائ ستاد دیه استان تهران

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان تهران، محمد جواد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در شصتمین جلسه هئیت امناء این ستاد گفت: ستاد دیه الگوئی موثر و نتایج فعالیت اعضای این ستاد برای جامعه ملموس است چرا که بار زیادی را از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان برمی دارد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه افزود: تبعات و آسیب‌های اجتماعی به زندانیان و خانواده آنان، متوجه جامعه و قوه قضائیه است و ستاد دیه در کاهش این آسیب‌ها اجتماعی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
حشمتی گفت:: هر چند که ظرفیت‌های ستاد دیه استان تهران محدود است، ولی ستاد دیه می‌تواند با نگاهی خیرخواهانه وبا ارتباط موثر با خیران و نیکوکاران و همچنین چهره‌های موجه اجتماعی، شرکت‌های با بنیه قوی، دستگاه‌های اجرائی و شهرداری‌ها در راستای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاثیرگذار باشد.
وی تصریح کرد: ارتباط ستاد با محاکم قضائی و دادگستری‌های استان مانند همیشه باشور و نشاط باشد تا در امور آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد کوشا‌تر از همیشه باشیم.
رحمانی مدیر نمایندگی استان تهران در ادامه جلسه ضمن بیان آمار مبسوطی در حوزه عملکرد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۲۷۵ زندانی شامل ۱۱ زندانی زن و ۲۶۴ زندانی مرد از زندان‌های استان تهران آزاد شدند.
در انتهای جلسه پرونده ۳۷ نفر از مددجویان متقاضی کمک مورد بررسی اعضاء و رئیس کل دادگستری استان قرار گرفت و زمینه آزادی آنان فراهم شد.

iqu_0000.jpg

منبع : روابط عمومی ستاد دیه استان تهران 1398/6/26