ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
نمازگزاران مسجد ابوذر تهران، پنج نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کردند
در آستانه فرا رسیدن ایام لیالی قدر، نمازگزاران مسجد ابوذر در اقدامی خیرخواهانه، بدهی 5نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را پرداخت کردند.

در آستانه فرا رسیدن ایام لیالی قدر، نمازگزاران مسجد ابوذر در اقدامی خیرخواهانه، بدهی 5نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را پرداخت کردند.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، منوچهر رحمانی با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرا رسیدن ایام لیالی قدر هیأت امناء، امام جماعت و نمازگزاران مسجد ابوذر در اقدامی خیرخواهانه مبلغ 58 میلیون تومان به حساب این نمایندگی واریز کردند که از این طریق، زمینه آزادی 5 نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد فراهم شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران ادامه داد: یکی از این زندانیان، کابینت سازی بود که سه دختر و یک پسر خردسال و نوجوان داشت. وی به دلیل نوسانات بازار، نتوانسته بود چکهایش را در زمان سررسید پرداخت نماید. این فرد تمام سرمایه اش را از دست داده  بود تا بتواند رضایت شکات را جلب نماید ولی موفق نشده و به عنوان بدهکار با شکایت آخرین شاکی راهی زندان شده بود.

رحمانی افزود: به لطف خدا، این زندانی با کمک ستاد دیه استان و همت نمازگزاران مسجد ابوذر همراه با چهار نفر دیگر از زندانیان نیازمند واجد شرایط آزاد شده و در شبهای قدر بر سر سفره افطار ماه مبارک رمضان خانواده هایشان بازگشتند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر یک هزار و 229 نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که با بررسی های انجام شده، 735 نفر از آنان واجد شرایط دریافت کمک هستند و اگر هر سه مسجد در شهر تهران  یکی از این زندانیان را آزاد کنند، تا پایان ماه مبارک رمضان، تمام زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد استان آزاد خواهند شد.

عزیزان نیکوکار جهت اهدای کمک های مالی و آزادی زندانیان نیازمند واجد شرایط جرایم غیرعمد می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 88861870 و یا مراجعه حضوری به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، نبش اعرابی 6، پلاک 25، طبقه سوم و همچنین به سایت نمایندگی ستاد دیه استان تهران (نشانیwww.tehipro.ir ) با فعالیتهای این نمایندگی و نیز نحوه ارسال کمکهای مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

منبع : روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران 1398/3/4