ستاد دیه نمایندگی استان تهران
اخبار
نمایندگی ستاد دیه استان تهران، در سالی که گذشت
با همت نیکوکاران استان تهران و پیگیری نمایندگی ستاد دیه، طی سال گذشته، 1003 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شامل 30 نفر زن و 973 نفر مرد آزاد شده، به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

 

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، تعداد آزادی طی سال گذشته نسبت به  سال95، بیست و یک درصد افزایش داشته است.

منوچهر رحمانی با اعلام این خبر گفت: با همت نیکوکاران استان تهران و پیگیری نمایندگی ستاد دیه، طی سال گذشته، 1003 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شامل 30 نفر زن و 973 نفر مرد آزاد شده، به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران افزود: از مجموع مددجویان آزاد شده، 90 نفر زندانی محکوم به دیه، 633 نفر بدهکاران مالی و 280نفر محکومان به پرداخت نفقه و مهریه بودند که مجموع بدهی این افراد، یک تریلیون و  363 میلیارد و 42 میلیون و 167 هزار و 27 ریال اعلام گردیده بود.ط

وی همچنین گفت: با تلاش مددکاران نمایندگی ستاد و مذاکرات متعدد با شکات، اعطای کمکهای ویژه ستاد دیه کشور و کمکهای مردمی نیکوکاران و تسهیلات بانکهای عامل، شرکتهای بیمه، صندوق خسارتهای بدنی و موافقت مراجع قضایی با اعسار مددجویان تأمین گردید.

رحمانی با سپاس از نیکوکارانی که در سال گذشته به یاری زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد شتافته اند، ادامه داد: آن‌چنان‌که از دستورات رهبران دینى ما استفاده مى‌‏شود، گره‏‌گشائى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى باید تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود تا همه در جهت در برآوردن حاجات مردم تلاش نمایند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوّت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید. اسلام که یک دین کامل فطرى و الهى است، رفع نیاز و مشکلات و گرفتارى انسان‌ها را یکى از برنامه‏‌هاى بنیادى و اساسى خود اعلام کرده و نه تنها به اجر و پاداش دنیوى و اخروى اجراکنندگان این برنامه حیاتى و انسان‌ساز اشاره مى‏‌کند، بلکه مسئولیت هرکس را در حد توان خود تعیین کرده است.

وی در پایان ضمن تأکید بر لزوم همیاری تمام دستگاههای اجرایی در زمینه کمک به فرهنگ سازی در جامعه گفت: طی این مدت، دو هزار و 911 پرونده جهت زندانیان جرایم غیرعمد از طریق مددکاری زندانهای استان واصل گردیده که میزان بدهی این مددجویان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 37 درصد افزایش داشته است و این موضوع ضرورت کمک در راستای آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم در جهت آشنایی با حقوق مالی و نیز پیامدهای ناگوار عدم پوشش بیمه یا کامل نبودن آن و نیز مسائلی مانند صدور چکهای بلامحل یا پشتوانه های صندوقهای محلی یا خانوادگی را بیش از پیش خاطرنشان می سازد، زیرا اغلب این اتفاقات بر اثر ناآگاهی نسبت به قانون و حقوق اتفاق می افتد.

شایان ذکر است در حال حاضر، 799 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با جمع بدهی بالغ بر 930میلیارد ریال در زندانهای استان تهران به سر می برند که چشم امیدشان به دستهای نیکوکاران دوخته شده تا گره کور زندگیشان در تلاطم سنگین ناملایمات باز شود. با اهدای این مبلغ، 800نفر نان آور می توانند با رضایت شاکیان خود، نزد خانواده خود بازگردند. چنانچه شما نیز می خواهید در این امر خیر، پیشقدم شوید با مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان تهران با شماره تلفن 88861870 تماس گرفته، یا به شماره حساب 1414 نزد بانک تجارت واریز نمایید. کمکهای هر چند کم، در این مسیر ارزشمند خواهد بود.

منبع : روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران 1397/2/9